Koronawirus – zmiana organizacji pracy i zalecenia

Szanowni Pacjenci,

W związku z zaistniałą sytuacją, związaną z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem podajemy nowe godziny przyjęć w punktach pobrań.
Prosimy też o dokładne zapoznanie się z informacją o procedurach w laboratorium podczas tego wyjątkowego okresu, które są na dole strony. Poniżej podajemy też ważne telefony.

 

===========

1. GODZINY PRACY

Kozienice, ul. Brzozowa

Pobieranie materiału: 6.30-12.00
Wydawanie wyników: 6.30-16.00

 

Kozienice, ul. Konstytucji 3 Maja

Pobieranie materiału:
Środa – Czwartek – Piątek: 7:30 – 10:00

 

Pionki, Chemiczna 15

Pobieranie materiału: 8.00-11.00
Wydawanie wyników ustalane indywidualnie z Pacjentem

 

Warka, Przychodnia PRIMA

Punkt pobrań: 8.15 – 10.00
Wydawanie wyników w godzinach pracy przychodni

================================

2. WAŻNE INFORMACJE

Aby zminimalizować lub wyeliminować ryzyko zakażenia pracowników i pacjentów COVID-19 wdrożyliśmy następujące dodatkowe procedury:

  1. Kilka razy dziennie przemywamy i dezynfekujemy wszystkie klamki, blaty, krzesła, terminale oraz inne powierzchnie, które mają bezpośredni kontakt z Pacjentem.

  2. Ograniczyliśmy do minimum powierzchnie, które mogą być siedliskiem drobnoustrojów (usunęliśmy ulotki, tablice informacyjne, kącik zabaw dla dzieci).

  3. Zapewniamy stały dostęp do mydła, ręczników jednorazowych (w toaletach) oraz środków do dezynfekcji skóry (na każdej poczekalni).

  4. Często wietrzymy poczekalnie i punkty pobrań.

  5. Prosimy, aby w poczekalni przebywały pojedyncze osoby z zachowaniem bezpiecznej odległości.

  6. Personel medyczny ubrany jest w miarę dostępności w jednorazowe stroje, czepki, maski, okulary ochronne lub przyłbice.

  7. Zachęcamy, aby każdy Pacjent wchodził do pomieszczeń w maskach lub z osłoniętą szalikiem czy chustą częścią twarzy (usta, nos).

Jeśli podejrzewasz u siebie lub kogoś bliskiego zakażenie koronawirusem – NIE BADAJ SIĘ NA WŁASNĄ RĘKĘ!!! Skontaktuj się z odziałem zakaźnym lub stacją sanitarno-epidemiologiczną- tam przekażą Ci wszystkie informacje na temat postępowania!!!

 

Ważne telefony:
0 800 190 590 całodobowa Infolinia NFZ
48 611 04 20 lub 514 218 800 – Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

W przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się na najbliższy oddział zakaźny (Tel. 48 67 97 289)

 

 

Z wyrazami szacunku,
NZOZ JANINA